Ząbkujące dzieci

Zmniejszenie bólu i dyskomfortu mojego dziecka

Aby ułatwić dziecku przetrwać bolesne ząbkowanie i łagodzić towarzyszące mu uczucie dyskomfortu, można zrobić następujące rzeczy:

Płaczące niemowlę

Ząbkujące dzieci są często bardziej marudne niż zwykle.

Podać dziecku do gryzienia plastikową łyżeczkę lub gryzak. Nie należy schładzać tych rzeczy w zamrażarce do ujemnych temperatur, ponieważ mogą następnie przymarznąć do ust lub szczęk dziecka i uszkodzić tkanki. Należy się upewnić, że przedmioty te nie są toksyczne.

Delikatnie masować dziąsła czystą opuszką palca. Można użyć specjalnych silikonowych nakładek na palec dostępnych w aptece lub bawełnianej gazy zamoczonej w naparze z rumianku. Sprawdzi się również miękka silikonowa szczoteczka preparatu Anaftin® Baby Żelu na ząbkowanie.

Szczególnie polecane są specjalne żele na ząbkowanie dostępne w aptece, takie jak Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie. Łagodzą ból, pokrywając tkliwe miejsce warstwą ochronną, nie zawierają środków miejscowo znieczulających.

Z powodu większego ślinienia w okresie ząbkowania okolica buzi, szyja i klatka piersiowa dziecka są często mokre, co może prowadzić do podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Tu mogą pomóc śliniaki, które wchłaniają wilgoć i utrzymują skórę w suchości.