Ząbkujące dzieci

Pokrywanie warstwą chroniącą przed bólem vs leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe służą do uśmierzania bólu. Mogą mieć jednak działania uboczne.

Rysunek przedstawiający pokrywającą ząb warstwę wytworzoną przez Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie zmniejsza uczucie dyskomfortu.

W przypadku osób dorosłych, aby uśmierzyć ból, stosuje się leki przeciwbólowe. Niektóre z nich, jak paracetamol i ibuprofen, mają specjalną postać zatwierdzoną do stosowania u dzieci. Ostatecznie można je zastosować, żeby pomóc ząbkującemu dziecku. A zatem, jeśli naprawdę nic innego nie pomaga, skontaktuj się z pediatrą, by ustalić, czy można podać lek przeciwbólowy. Niemniej jednak za wszelką cenę należy unikać leków mogących mieć wpływ na delikatny układ nerwowy dziecka.

Niektórzy rodzice stosują leki znieczulające miejscowo (w postaci żelu lub płynu) dostępne bez recepty. Wiele z tych środków zawiera benzokainę lub lidokainę. Substancje te mogą wywoływać rzadkie, lecz poważne zaburzenia. W grupie ryzyka znajdują się zwłaszcza dzieci poniżej 2 roku życia. Ponieważ żel może zostać przez dziecko połknięty, władze takie jak FDA (Agencja Żywności i Leków) w Stanach Zjednoczonych nie zalecają stosowania tych żeli u ząbkujących dzieci.

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie nie zawiera leków przeciwbólowych, środków znieczulających miejscowo ani alkoholu. Specjalne składniki żelu szybko tworzą bioadhezyjną warstwę ochronną, która powleka objęte zapaleniem dziąsła i koi je, dzięki temu przynosząc ulgę. Specjalnie zaprojektowany aplikator pozwala na bezpośrednią i higieniczną aplikację na tkliwe miejsce. Delikatne silikonowe wypustki łagodnie masują dziąsła. W ten sposób dodatkowo zmniejszają uczucie dyskomfortu i bólu.

Śmiejące się dziecko z pierwszym ząbkiem

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie został stworzony specjalnie, by zmniejszać uczucie dyskomfortu i bólu wywołanego ząbkowaniem u niemowląt. Jego naturalne składniki pomagają łagodzić ból i zaczerwienienie zmienionych miejsc oraz przynoszą ulgę w przykrych objawach.