Matka z dzieckiem

HURA! MOJE DZIECKO MA
PIERWSZY ZĄBEK!

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie – pomaga Twojemu dziecku przetrwać bolesne ząbkowanie!

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie
Ząbkujące dzieci

Pierwsze ząbki mojego dziecka – jak mogę pomóc?

Oto one – długo wyczekiwane pierwsze ząbki Twojego dziecka. Ale Twoja radość może zostać przyćmiona niepokojącymi objawami. Dziecko może być rozdrażnione i płakać częściej niż zwykle, mieć słabszy apetyt, gorzej spać i bardzo się ślinić.

Obejrzyj reklamę produktu Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie został stworzony specjalnie, by zmniejszyć uczucie dyskomfortu i bólu wywołanego przez wyrzynające się ząbki u dzieci. Pomaga przetrwać ząbkowanie tworząc niewidoczną warstwę ochronną i łagodzi nieprzyjemne objawy. Warstwa ta stwarza idealne środowisko sprzyjające regeneracji tkanek.

Pomóż swojemu dziecku przetrwać bolesne ząbkowanie, stosując Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie.

Fakty dotyczące ząbkowania

Twoje dziecko miało ząbki już przed urodzeniem. Były one ukryte w szczękach. Przez pierwsze 4 do 6 miesięcy te malutkie ząbki rozwijają się jako zęby mleczne, ukryte pod chroniącymi je dziąsłami.

Dowiedz się więcej
Dziecko z mamą i tatą
Niemowlę z gryzakiem

Szczególne warunki dla mojego dziecka

Podczas gdy niektóre dzieci nie czują zupełnie bólu, dla innych ząbkowanie to trudny, a nawet bolesny okres. Przyczyną tego stanu jest wyrzynanie się zębów i związane z tym nieprzyjemne uczucie ucisku i napięcia w kościach szczęk, ponieważ wzmożone krążenie krwi i zwiększona przepuszczalność naczyń mogą prowadzić do obrzęku.

Dowiedz się więcej

Zmniejszenie bólu i dyskomfortu mojego dziecka

Aby ułatwić dziecku proces ząbkowania i łagodzić towarzyszące mu uczucie dyskomfortu, można podać mu do gryzienia (plastikową) łyżeczkę lub gryzak.

Dowiedz się więcej
Płaczące dziecko
Rysunek pokrywania ząbka żelem preparatu Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie

Pokrywanie warstwą chroniącą przed bólem vs leki przeciwbólowe

W przypadku osób dorosłych, aby uśmierzyć ból, stosuje się leki przeciwbólowe. Niektóre z nich mają specjalną postać zatwierdzoną do stosowania u dzieci. Ostatecznie można je zastosować, żeby pomóc ząbkującemu dziecku. Niemniej jednak za wszelką cenę należy unikać leków mogących mieć wpływ na delikatny układ nerwowy dziecka.

Dowiedz się więcej

Kiedy należy się udać do lekarza pediatry?

Gdy temperatura ciała przekracza 38,5°C, gorączka utrzymuje się powyżej 2 dni lub gdy dziecko ciągle płacze - należy skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Dowiedz się więcej
Niemowlę u lekarza
Matka z ząbkującym dzieckiem

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie

Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie to bioadhezyjny żel doustny. Szybko tworzy niewidoczną warstwę chroniącą dziąsła przed uczuciem dyskomfortu i bólu. Jego naturalne składniki łagodzą ból i zaczerwienienie zmienonych miejsc.

Dowiedz się więcej